2930

2014. 08. 23. 07:00 Bács-Kiskun Megyei Szent Hubertus Vadásznapi Lőverseny

Versenykiírás

Bács-Kiskun megyei Szent Hubertus Napi ünnepséghez kapcsolódó lőversenyre.

A verseny rendezője: Az OMVK Bács –Kiskun megyei Területi Szervezete, a Bács – Kiskun megyei Vadászszövetség támogatásával a tiszakécskei Tisza Vadásztársaság.

A verseny Tiszakécskén, az Árkusi lőtéren kerül megrendezésre.

IDŐPONTJA: 2014.aug.23

NEVEZÉS: regisztráció 7 órától 8óráig, majd megnyitó. A verseny kezdete 8 ó.30p.

„A” KATEGÓRIA: 75 korongra

Azon versenyzők részére, akik az elmúlt 5 évben 1-6. helyezést értek el, ill. itt kíván indulni.

„B” KATEGÓRIA:75 korongra

Vadászok, kezdő versenyzők, ill. azon versenyzők részére, akik az elmúlt 5 évben nem voltak 1-6. helyezettek.

AZ EGYÉNI VERSENY DÍJAZÁSA:

Női-skeet: I-III. helyezettek részére serleg, érem oklevél, DIANA vándorserleg, amelyet a győztes hölgy birtokol  következő évi versenyig. Három egymás utáni győzelem után kerül a győztes birtokába.

A vándorserleg alapítója dr. Fehérváry László a kamara korábbi elnöke, ezt a hagyományt folytatja Kara Miklós elnök úr is. A női-skeet győztese részére ŐZBAK vadászatot ajánlott fel a tiszakécskei Tisza VT.

„A” kategória díjazása:

I-VI. helyezett versenyzők részesülnek serleg, érem , oklevél, díjazásban. A győztes szarvas tarvad vadászaton vesz részt a GEMENC Zrt.-nél.

„B” kategória díjazása:
I-VI. helyezett versenyzők részesülnek serleg, érem , oklevél díjazásban. A győztes gím tarvad, vagy vaddisznó vadászaton vesz részt a KEFAG ZRT.-nél, a lőtt vad húsát is megkapja az elejtő.

KÜLÖNDÍJ: a legfiatalabb és legidősebb versenyzők részére ajándéktárgy.

CSAPATVERSENY díjazása: Négy fős csapatok nevezhetnek, amelyből a három legjobb eredménye lesz értékelve.

SKEET győztes csapat: elnyeri a vadászserleget, amelyet egy évig birtokol. A csapat tagjai 3 fő érem és oklevél díjazásban részesülnek.

Az ÖSSZETETT 75 korongos versenyben a három legjobb eredményt elért csapat tagjai érem és oklevél díjazásban részesülnek.

AZ ÖSSZETETT GYŐZTES CSAPAT mind a négy tagja nagyterítékű nyúlvadászaton vesz részt a FAJSZ-MISKE EGYESÜLT VT. ajándékaként.

CSAPATVERSENYRE a vadásztársaságok tagjaikból, hivatásos vadászaikból alakíthatnak csapatot. Egyéni vadászok is alakíthatnak, ill. nevezhetnek csapatokat a versenyre.

A NEVEZÉS FELTÉTELEI:

Egyéni vadász, ha Bács-Kiskun megyében váltott vadászjegyet , hivatásos vadász, aki Bács megyei VT.-erdészet, vadgazdaság alkalmazottja, továbbá Bács-Kiskun megyei vadásztársaság tagja. Érvényes fegyvertartási engedéllyel rendelkezik.

HASZNÁLHATÓ FEGYVER, LŐSZER:

Vadász, ill. sport sörétes fegyvert kalibertől függetlenül. Max. 28 gr-os sörétes sport lőszer (max. sörét átmérő 2,5 mm) Szétlövés azonos helyezési eredmény esetén a skeet-pálya 4-es lőállásáról dublék.

NEVEZÉSI DÍJAK:

-női skeet 25 korongra                                                                                   2500.- Ft/fő

-egyéni összetett 25 korongra                                                                       6500.-Ft/fő

-csapatversenyre                                                                                             1000.-Ft/fő

A hölgyek nevezhetnek 75 korongos versenyre plusz 4.000 Ft/   fő nevezési díjjal, de külön női díjazás nincs.

EBÉD: a nevezési díj kétféle pörköltből való választást tartalmaz. Kísérő részére ebéd 1000 Ft/fő.

EDZÉSI LEHETŐSÉG: 2014.aug 21-22-én 15 órától egy rotte: 1300.- Ft.